García de la Cruz Extra Virgin Olivenolje 98,50 kr hos SPAR Lysaker Bærum
García de la Cruz Extra Virgin Olivenolje 500ml – 98,50 kr hos SPAR Lysaker, Bærum. Leverandør: EDINorge

Spansk olivenoljeperle har funnet veien til Lysaker! García de la Cruz Extra Virgin Olivenolje 500ml er nå å finne på hyllene hos SPAR Lysaker i Bærum – til kun 98,50 kr. En ekte spansk kvalitetsolje i godt selskap, levert av EDINorge.

🫒 García de la Cruz – Spansk extra virgin siden 1972

García de la Cruz har produsert premium olivenolje siden 1972 og er et av Spanias mest respekterte merker for extra virgin olivenolje. Oljen kaldpresses av håndplukket oliven fra spanske olivenlunder og holder den høyeste kvalitetsklassen – Extra Virgin – med lav surhet (under 0,8 %), intens fruktig smak og høyt innhold av sunne polyfenoler og antioksidanter.

  • 🫒 Kaldpresset – bevarer naturlig smak og næringsstoffer fullt ut
  • 🇪🇸 Produkt fra Spania – «Product of Spain» med røtter tilbake til 1972
  • Extra Virgin – den høyeste kvalitetskategorien for olivenolje
  • 💚 Rik på vitamin E, polyfenoler og enumettede fettsyrer
  • 🍽️ Allsidig – til salater, steking, marinader, tapas og dipping
  • 💰 Pris: 98,50 kr

Hvorfor velge García de la Cruz?

I en hylle med mange alternativer skiller García de la Cruz seg ut med sin karakteristiske mørke flaske med elegant grønt design og en rik, fruktig smak med hint av friske urter og en behagelig, lett pepperaktig avslutning. Den produseres primært av Picual- og Hojiblanca-oliven – to av de mest respekterte olivensortene i Spania – og gir en balansert, kompleks olje med god holdbarhet og fremragende polyfenolinnhold.

Slik bruker du García de la Cruz

  • Salater og dressinger – det naturlige valget som smakfull base
  • Pasta, pizza og risotto – noen dråper til slutt løfter hele retten
  • Tapas og brød – uslåelig som dipping-olje med havsalt og friske urter
  • Kjøtt og fisk – marinader og pensling under steking og grilling
  • Baking – erstatter smør i mange oppskrifter for en sunnere variant

Finn den hos SPAR Lysaker

García de la Cruz Extra Virgin Olivenolje 500ml finner du nå i olje- og matolje-seksjonen hos SPAR Lysaker, Lysaker Brygge 45, Bærum. EDINorge leverer autentiske spanske matprodukter til SPAR, Meny og Jacobs-butikker i hele Norge.

👉 Se hele sortimentet på: matklubbennorge.com


📍 SPAR Lysaker, Lysaker Brygge 45, Bærum 1366  |  🏷️ García de la Cruz EVOO 500ml: 98,50 kr  |  📦 Leverandør: EDINorge.com